התפטרות לאחר לידה

התפטרות לאחר לידה – זהו מהלך שנשים רבות מאמצות. בעוד קיימות עובדות המבקשות בכל דרך להימנע ממציאתן ללא עבודה, הרי שהתפטרות לאחר לידה, מהווה פתרון מצויין לרבות אחרות. הקושי שבלעזוב את הילד, הרצון להישאר איתו ולא למסור אותו כבר בגיל מוקדם לידיים אחרות וגם – הרצון לשנות את המסגרת היומיומית, אלו הן רק חלק מהסיבות המובילות נשים להודיע על התפטרות לאחר לידה.

ומה אומר החוק לגבי התפטרות לאחר לידה?

"התפטרה עובדת, תוך תשעה חדשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה - יראו לענין חוק זה את התפטרותה כפיטורים." כלומר התפטרות לאחר לידה תוך 9 חודשים מהלידה, מקנה זכות לקבל פיצויי פיטורין.

לכאורה, המדובר בהוראת חוק פשוטה. אישה שילדה מתפטרת לאחר הלידה ואז מצפה לקבל את פיצויי הפיטורין מהמעסיק. זוהי ממש הזדמנות שנשים לא מעטות מצפות לה.

אז למה הדברים בכל זאת אינם כה פשוטים?

התפטרות לאחר לידה, אינה מקנה באופן אוטומטי פיצויי פיטורין. נשים רבות שנתקלנו בהן, הגישו מכתב התפטרות רגיל, מבלי לציין בו את העובדות הרלוונטיות, ומצאו עצמן מול שוקת שבורה – לאחר לידה, ללא עבודה וללא פיצויי הפיטורין עליהן "בנו" לצורך התבססות בתקופה.

לעומת זאת, אחרות פנו וסיפרו על רצונן להתפטר ולעזוב את העבודה כיוון שמצאו עבודה נוחה בהרבה, קרובה לבית, אך הן לא הגישו התפטרות לאחר לידה, רק בשל חוסר רצונן לאבד את פיצויי הפיטורין שצברו. אותן נשים, לאחר התייעצות, הבינו כי גם מעבר לעבודה מאין זו נכנסת בגדר החוק, ומאפשרת קבלת פיצויי פיטורין.

התפטרות לאחר לידה, משפיעה גם על דמי אבטלה. הגשת התפטרות המקנה פיצויי פיטורין, תקנה על-פי רוב גם זכות לדמי אבטלה אוטומטיים, בעוד התפטרות שלא תחשב כ"התפטרות לאחר לידה" לצרכי החוק, תשהה את קבלת הכספים ב-90 ימים.

עורך דין לדיני עבודה, יוכל להנחות ולהדריך את האישה המבקשת להתפטר לאחר לידה, כיצד לעשות זאת, איך לנסח את מכתב ההתפטרות, מתי להגישו, איזו עבודה חלופית לא תסכל את קבלת פיצויי הפיטורין וכו'. תמיד מומלץ ובמיוחד כאן, להתייעץ עם עורך דין מומחה לדיני עבודה. כך תוודאו כי זכויותיכם תמומשנה באופן מלא ולא תהיינה בין אלו ש"נפלו" בשל התפטרות לאחר לידה ונותרו ללא עבודה וללא הכנסה.

טל. 04-8628081
פנייה ללא התחייבות
רישום לניוזלטר
ניוזלטר עובדים
ניוזלטר מעסיקים