גליון חודש נובמבר 2011אנו שמחים להציג בפניכם את הגליון הראשון של הניוזלטר האלקטרוני של משרד רוזנבלט ושות' לעובדים בלבד. "עושים עבודה" הינו ניוזלטר עדכני ונגיש, אשר ידוור ללקוחותינו מידי חודש. בניוזלטר תוצג כתבה בתחום אקטואלי הרלבנטי לעובדים וכן עדכונים העולים באופן תדיר ב"עולם העבודה".
הננו בטוחים כי קריאת החומרים תסייע לכם העובדים, בהכרת זכויותיכם וביכולת לעמוד עליהן מול מעסיקיכם. זכרו, כי ידע הוא כח – וככל שתכירו את הזכויות העומדות לצידכם, תוכלו לדעת, העסקה תקינה מהי.

אז… יצאנו לדרך, ושתהיה לכם קריאה מהנה ופורה.

זכות העובד לשימוע לפני פיטורים

מאת: עו"ד שרון רוזנבלט, עו"ד שחר ג'ורנו

בעת האחרונה, מושג החוזר ועולה בדיני עבודה בכלל ובפיטורים בפרט, הוא מושג ה"שימוע". מהו שימוע, מתי ומי צריך לעורכו ומהו הדין כאשר מעביד מפר חובתו לקיים שימוע לפני פיטורים? בשאלות אלה ואחרות יעסוק מאמר זה.

אז מהו שימוע?
שימוע הינו זכות יסודית ובסיסית הנתונה לכל עובד במסגרת יחסי העבודה בינו לבין מעסיקו וכשמו כן הוא – מתן הזדמנות לעובד המועמד לפיטורים או לשינוי מהותי בתנאי עבודתו להשמיע דבריו כנגד השינוי או הפיטורים בפני המעסיק.  

להמשך קריאה >
למאמרים נוספים >

שכר מינימום
העלאת שכר המינימום – הוראת שעה שנכנסה לתוקף החל מיום 1.7.2011 קובעת העלאתו של שכר המינימום. שכר המינימום לשעה עומד כעת על 22.04 ₪; שכר המינימום עבור עבודה במשרה מלאה (43 שעות שבועיות) עומד על 4,100 ₪.

דמי הבראה
בחודש יולי האחרון הוסף תיקון לחוק הנוגע לתעריף יום הבראה במשק. במגזר הפרטי תעריפו של יום הבראה עומד כעת על 365 ₪ (בהשוואה ל-351 ₪ לפני חודש יולי 2011) ובמגזר הציבורי תעריפו של יום הבראה עומד כעת על 411 ₪. חשוב לדעת עוד, כי הוראת שעה בדבר הפחתת שוויו של יום הבראה במגזר הציבורי שהייתה אמורה להיכנס לתוקף בחודש יוני 2011, בוטלה!

ימי מחלה
שינוי נוסף לטובת העובדים מן העת האחרונה עוסק בשווים של ימי מחלה. החל מחודש אפריל 2011, שוויו של יום המחלה השני והשלישי הינו 50% מהשכר (לפני השינוי, שווים של ימי המחלה השני והשלישי עמד על 37.5%) ושל יום המחלה הרביעי ואילך הינו 100%, כלומר מלוא השכר! (לפני השינוי, שוויו של יום המחלה הרביעי ואילך עמד על 75% בלבד). יום המחלה הראשון נותר ללא תשלום.

לעדכונים נוספים >

דרך העצמאות 84 חיפה, מיקוד 33034 טל: 04-8628081, פקס: 077-5332133

www.rozenblat-law.co.il   |   sr_law@zahav.net.il
© כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין רוזנבלט ושות’