גליון חודש אוגוסט 2013מייל בעבודה - כיצד תשמרו על הפרטיות שלכם?

מאת: עו"ד שרון רוזנבלט, עו"ד מור ארזי גלבוע

כולנו פעילים במרחב הוירטואלי – באינטרנט, במייל, בפייסבוק וכיו"ב – בכל זמן ובכל מקום, גם בעבודה. יחד עם זאת, לא הייתם רוצים שמידע אישי מהמרחבים הוירטואליים הפרטיים שלכם יגיע לידי המעביד. איך תגנו על פרטיותכם מפני המעביד?

להמשך קריאה >
למאמרים נוספים >

370,000 ₪ נפסקו לעובדת חרשת קוראת שפתיים, שהוצאה לגמלאות בגיל 63, לאחר 25 שנות עבודה בהקמת מחיצה בחדר, נחסם אופק הראיה של העובדת. מכיוון שעבורה לראות=לשמוע, נמנעה ממנה תקשורת עם הסביבה, היא נותקה מהמחלקה, וביצועיה ירדו. אטימותה של המועצה, התעלמותה מהמגבלה של העובדת, אי מציאת פתרון חלופי, וחוסר ההתחשבות בסיכוייה המזעריים של העובדת למצוא עבודה אחרת, נוכח גילה ומוגבלותה, הובילה לפיצוייה של העובדת ב-370,000 ₪, בתוספת 25,000 ₪ הוצאות משפט. (ס"ע (ת"א) 49588-11-11 דבורה אפק נ' המועצה המקומית קרני שומרון ואח', 16.7.13)

נדחתה תביעת מלצרים להשלמת שכר, אך התקבלה תביעתם לזכויות סוציאליות ופיצויי פיטורים בית הדין האזורי לעבודה פסק, כי שכר המלצרים בטיפים עלה בהרבה על שכר מינימום, וכי הם בחרו לקבל את שכרם בטיפים במזומן והפיקו רווח מעבודתם כך. יחד עם זאת, הנתבעת חויבה בתשלום הזכויות הסוציאליות שמנעה מהתובעים – נסיעות, חופשה, הבראה, חגים, הפרשות לפנסיה – ונקבע כי הם זכאים לפיצויי פיטורים, על אף שהתפטרו, בשל מניעת אותן זכויות. (ס"ע (ת"א) 3212/10 ליאור יובל ואח' נ' המזרקה ניהול בתי אוכל בע"מ ואח', 17.7.13)

חברת הוט דרשה מעובדיה לחתום על התחייבות שלא ישבתו, כתנאי לשיבוץ בעבודה – זה מותר? החברה נימקה את המהלך בצורך לשמור על רצף פעילות סדיר ולמנוע פגיעה בלקוחות, אך ברור כי החברה מהלכת על חבל דק מאוד, שכן למעביד אסור למנוע שביתה ואף לא להתערב בדרך כלשהי בהתארגנות עובדיו, כפי שנפסק במקרה של חברת פלאפון. ספק רב אם תקבל החברה גיבוי מבית הדין לעבודה, אם יגיע העניין לבירור משפטי.

לעדכונים נוספים >

דרך העצמאות 84 חיפה, מיקוד 33034 טל: 04-8628081, פקס: 077-5332133

www.rozenblat-law.co.il   |   sr_law@zahav.net.il
© כל הזכויות שמורות למשרד עורכי דין רוזנבלט ושות’