אפלייה בעבודה

עובדים רבים חשים עצמם מופלים בעבודה. אם זו העובדת שמשתכרת באותו תפקיד עשרות אחוזים פחות מעמיתה המקביל, שהינו במקרה – גבר, אם זה האתיופי שלא התקבל לעבודה כי "הוא פשוט לא התאים" ואם זה העובד שנקרע בין מחוייבותו למקום העבודה ובין הצבא שקורא לו משך עשרות ימים לשירות מילואים. האם יש להשלים עם האפליה? האם יש לך כעובד כלים להתמודד איתה? בדברים הבאים, נסביר מהי אפליה בעבודה, נביא דוגמאות לאפליה בעבודה ונבדוק מהן הדרכים להתמודד עימה.

אם כך, מהי אפליה בעבודה?

אפליה בעבודה היא אבחנה אסורה בין עובדים/ות שונים שלא על בסיס שיקולים הרלוונטים לתפקיד או אופיו. זוהי אבחנה המתבססת על שיקולים לא רלוונטיים, כמו מין העובד, היותו הורה, הלאום שלו וכיו"ב שיקולים זרים לעבודה הנדרשת.

יש לשים לב כי לא כל שוני הוא אפליה אסורה. עורך דין המתמחה בדיני עבודה יוכל להעריך אם אכן מדובר באפליה אסורה או באבחנה מותרת.

מהם סוגי האפלייה בעבודה?

האפלייה בעבודה פנים רבות לה. זהו איסור רחב, הכולל מגוון תחומים. החוקים במדינה אוסרים על מעסיק ליצור אפליה בעבודה על רקע מין העובד, הורות, לאום, השקפה, גזע, ארץ מוצא, הריון, גיל ועוד. תחומים רבים מפורטים בחוקים, אך על אף היותם של החוקים ברורים ומקיפים, המקרים בהם מתרחשת אפלייה בעבודה עדיין רבים.

באיזה שלב אסור למעסיק להפלות?

בכל שלב! גם לפני קבלתכם לעבודה. כך למשל, למעסיק אסור לשאול שאלות שאינן רלוונטיות לעבודה בראיון. אם מעסיק שואל על תכניותיכן להרות, על גילכם, על השקפותיכם הפוליטיות, הרי שעולה חשש כי כוונתו להפלות. אם הוא ישתמש בשיקולים הנ"ל כדי לדחות אתכם מקבלת העבודה, האפלייה היא ברורה.

אפלייה בעבודה אסורה גם בתנאי העבודה, בקידום בעבודה, בתנאי פרישה ובפיטורין.

כיצד אדע שאני נתון תחת אפלייה בעבודה?

לרוב זה יתחיל בתחושה, בחוסר נוחות. כשזו תתחיל, אולי תחליטו לשאול ולבדוק, ותגלו שאחרים זוכים על רקע לא רלוונטי ליחס טוב יותר. שעובדים צעירים מכם מקבלים תנאי הפרשות סוציאליות טובות יותר, שהרווקים מתקדמים יותר ממי שיש לו ילדים ועוד כהנה וכהנה סממנים.

איך ניתן להוכיח כי אני מופלה?

ישנן מספר דרכים להוכיח תביעות של אפלייה בעבודה. זהו שלב בו רצוי ביותר להתייעץ עם עו"ד המומחה בדיני עבודה, שכן ללא הוכחות מתאימות, כל אותן "תחושות" תשארנה בגדר זה ולא תגענה כדי חיוב המעסיק בפיצויים על ההתנהלות המפלה.

 

מהן הסנקציות על המעסיק המאפשר אפלייה בעבודה?

מעסיק אשר מפלה בין עובדיו מסתכן בתשלום גבוה. הן בשל הפסדי שכר של עובד, הן בשל הפסדים אחרים הנגרמים לעובד, הן בשל עגמת הנפש של העובד ואף בפיצוי מרתיע המגיע כדי אלפים רבים של שקלים, פיצוי שאינו מצריך שיוכח שנגרם לעובד נזק כלשהו.

 

ניתן לסכם ולומר, כי עילות האפלייה בעבודה הן רבות. השלבים בהם אסור לשקול שיקולים מפלים, הינם נרחבים. התחושות של עובדים, הן פעמים רבות אמיתיות וצודקות, כאשר בטיפול מקצועי, ניתן לתרגם אותן לפיצוי כספי גבוה.

טל. 04-8628081
פנייה ללא התחייבות
רישום לניוזלטר
ניוזלטר עובדים
ניוזלטר מעסיקים