עובדי הוראה

בישראל מורים רבים, המועסקים על-ידי משרד החינוך, על-ידי רשויות מקומיות או על ידי בעלויות פרטיות. עובדי ההוראה מועסקים תחת תנאים ייחודיים, כאשר שכרם ותנאיהם מעוגנים בהסדרים ובהסכמים שונים.

לא אחת, מורים מקופחים בזכויותיהם. פעמים רבות, רשויות מקומיות או בעלויות פרטיות אשר נמצאות בחסרון כיס, נמנעות מלהעסיק את עובדי ההוראה שלהם בהתאם לתנאי ההעסקה החלים במשק בכלל ובהתאם לתנאים הייחודיים למורים בפרט. פעמים אחרות, ההעסקה השגויה נערכת בתום לב, אך עובד ההוראה לא זוכה למלוא זכויותיו. 
פניה למעסיקים, באמצעות עורך דין, הבקיא בדיני העבודה ובאופן העסקתם של עובדי הוראה, מיטיבה את סיכויי העובד, לזכות בתנאים בהם מחויבת מעסיקתו – הפרשות לפנסיה, הענקת גמולים שונים, פדיון ימי מחלה וימי חופשה, תוספת משרת אם ועוד כהנה וכהנה זכויות ייחודיות, בהן מקופחים עובדי ההוראה.

כמו כן, ייעוץ עם עורך דין הבקיא בדיני עובדי ההוראה, יוכל להאיר אור על זכויותיכם: מהם רכיבי השכר הכלולים לצרכי הפרשה לפנסיה ופיצויי פיטורים? מהם התנאים לפרישה מוקדמת? מהו הליך השימוע למורים? עד מתי ניתן להודיע על הפסקת עבודתו של מורה? ועוד שאלות רבות העולות כתוצאה מריבוי ההסכמים והתנאים החלים על העסקתם של עובדי ההוראה בישראל.

למשרד עורכי דין אלנקווה ושות', ניסיון רב, הצלחות ומוניטין בטיפול בעובדי הוראה, לרבות ייצוג העובדים במימוש זכויותיהם בערכאות, בדיקת זכויות ותנאי העסקה וליווי בפרישה מוקדמת ממערכת החינוך.

פנה/פני אלינו לתאום פגישה, על מנת שתקבל/י החלטה מושכלת ונכונה באשר לטיפול המיטבי בעניינך. 

טל. 04-8628081
פנייה ללא התחייבות
רישום לניוזלטר
ניוזלטר עובדים
ניוזלטר מעסיקים